Ethiopia Djimmah 100% Arabica 250g zrnková

Světle praženo. Tato káva je dobře známá pro své tělo a kyselost. Djimmah se pěstuje v oblastech Illubabor a Kaffa v Etiopii v nadmořských výškách od 1300 do 1500 metrů nad mořem. Djimmah se také nazývá Jimma Coffee. Jedinečná káva, která je považována za chuťově nejbližší odrůdě původní divoké rostliny - to je dáno mimo jiné také kombinací ideálního podnebí a tomu, že kávovníky jsou dobře chráněny většími lesními stromy, které poskytují stín před poledním sluncem a zachovávají vlhkost v půdě. Káva z Etiopie je známá pro svou jasně ovocnou a květinovou chuť. Tyto kávy mají typicky vyšší kyselost, lehké až střední tělo a komplexní chuťové tóny. Etiopský Djimmah je tzv. suchá káva.

Skladem
Kód: ARABICA72
140 Kč / ks
Kategorie: Káva z Afriky
Hmotnost: 0.25 kg
Druh kávy: 100% Arabika
Stupeň pražení: Světlé pražení
Země původu: Etiopie
Forma kávy: zrnková

Čerstvě pražená! Světle praženo. Tato káva je dobře známá pro své tělo a kyselost. Djimmah se pěstuje v oblastech Illubabor a Kaffa v Etiopii v nadmořských výškách od 1300 do 1500 metrů nad mořem. Djimmah se také nazývá Jimma Coffee. Jedinečná káva, která je považována za chuťově nejbližší odrůdě původní divoké rostliny - to je dáno mimo jiné také kombinací ideálního podnebí a tomu, že kávovníky jsou dobře chráněny většími lesními stromy, které poskytují stín před poledním sluncem a zachovávají vlhkost v půdě. Etiopský Djimmah je tzv. suchá káva.

 

Etiopie
Divoce rostoucí etiopské kávovníky na západě a jihozápadě země nabízejí velkou rozmanitost kvalitních káv druhu arabika. Káva z Etiopie je známá pro svou jasně ovocnou a květinovou chuť. Tyto kávy mají typicky vyšší kyselost, lehké až střední tělo a komplexní chuťové tóny. Nejznámějšími provinciemi jsou Djimmah, Mokka Sidamo, Lekempi, Salo a další.

Zpět do obchodu