Brasil Organic 100% Arabica 250g zrnková káva

Farma Nossa Senhora de Fatima se věnuje produkci organické kávy nejvyšší kvality. Výsledkem je tak káva s velmi nízkou aciditou, vulkanickou pěnou, výbornou hutností a s chutí připomínající čokoládu.

Skladem
Kód: ARABICA66
Značka: Arabica.cz
130 Kč / ks
Kategorie: Káva z Jižní Ameriky
Hmotnost: 0.25 kg
Stupeň pražení: Střední pražení
Druh kávy: 100% Arabika
Země původu: Brazílie
Forma kávy: zrnková

Čerstvě pražená! Farma Nossa Senhora de Fatima se věnuje produkci organické kávy nejvyšší kvality, o čemž svědčí četná ocenění, které obdržela v národních i mezinárodních soutěžích. Farma je mezinárodně uznávána jako světový lídr v produkci BIO káv. Velmi nízká acidita, vulkanická pěna, výborná hutnost s chutí připomínající čokoládu kde koncová chuť přechází do lískového oříšku a to vše s nepřehlédnutelnou sladkostí.

 

Brazílie

V Evropě je velmi populární brazilská káva typu Robusta, zejména pro její kvalitní pěnu u kávy espresso. V Brazílii se ovšem pěstuje hlavně kávovník arabský v několika odrůdách, jako je Bourbon, Murta, Maragogipe a Botucato. Více jak celá třetina světové produkce kávy náleží Brazílii. Rok prvního dovozu kávového semene do Brazílie se uvádí rok 1727. Brazilské podnebí je velmi příznivé pro pěstování kávy a se svými třemi klimatickými pásmy rovníkové, subtropické a mírné vám nabízí velmi kvalitní kávu. K hlavním produkčním státům Brazílie patří Sao Paulo, Paraná, Minas Gerais, Espirito Santo, Rio de Janeiro, Bahia, Pernambuko.

Zpět do obchodu