Brasil Santos 100% Arabica 250g zrnková

Brazílie je s plantážní plochou 2,3 miliony ha největší a nejdůležitější kávový producent a exportér na světě. Říká se, že nejlepší odrůdou je právě káva Santos, jemné, plné, ovocné chuti, bez stopy hořkosti, z oblasti Sao Paulo.

Skladem
Kód: ARABICA37
Značka: Arabica.cz
110 Kč / ks
Kategorie: Káva z Jižní Ameriky
Hmotnost: 0.25 kg
Druh kávy: 100% Arabika
Stupeň pražení: Střední pražení
Země původu: Brazílie
Forma kávy: zrnková

Čerstvě pražená! Brazílie je s plantážní plochou 2,3 miliony ha největší a nejdůležitější kávový producent a exportér na světě. Santos je zcela jistě nejznámější druh brazilské kávy. Při množství odrůd kávy, které se pěstují v různých oblastech, není možné mluvit o typické brazilské kávě. Taková neexistuje. Říká se, že nejlepší odrůdou je právě káva Santos, jemné, plné, ovocné chuti, bez stopy hořkosti, z oblasti Sao Paulo. Chuť této Arabicy je mírně nasládlá, téměř podobná čokoládě.

 

Brazílie

V Evropě je velmi populární brazilská káva typu Robusta, zejména pro její kvalitní pěnu u kávy espresso. V Brazílii se ovšem pěstuje hlavně kávovník arabský v několika odrůdách, jako je Bourbon, Murta, Maragogipe a Botucato. Více jak celá třetina světové produkce kávy náleží Brazílii. Rok prvního dovozu kávového semene do Brazílie se uvádí rok 1727. Brazilské podnebí je velmi příznivé pro pěstování kávy a se svými třemi klimatickými pásmy rovníkové, subtropické a mírné vám nabízí velmi kvalitní kávu. K hlavním produkčním státům Brazílie patří Sao Paulo, Paraná, Minas Gerais, Espirito Santo, Rio de Janeiro, Bahia, Pernambuko.

Zpět do obchodu