Brasil Fazenda Da Lagoa 100% Arabica 250g zrnková káva

Tato káva je odborníky považována za nejlepší brazilskou kávu. Je pěstována ze starých odrůd káv Bourbon. Vyznačuje se zejména sladkým čokoládovým nádechem.

Skladem
Kód: ARABICA153
Značka: Arabica.cz
120 Kč / ks
Kategorie: Káva z Jižní Ameriky
Hmotnost: 0.25 kg
Druh kávy: 100% Arabika
Stupeň pražení: Střední pražení
Země původu: Brazílie
Forma kávy: zrnková

Čerstvě pražená! Tato káva je odborníky považována za nejlepší brazilskou kávu. Je pěstována ze starých odrůd káv Bourbon. Vyznačuje se sladkým čokoládovým nádechem. Brazílie je s plantážní plochou 2,3 miliony ha největší a nejdůležitější kávový producent a exportér na světě.

 

Brazílie

V Evropě je velmi populární brazilská káva typu Robusta, zejména pro její kvalitní pěnu u kávy espresso. V Brazílii se ovšem pěstuje hlavně kávovník arabský v několika odrůdách, jako je Bourbon, Murta, Maragogipe a Botucato. Více jak celá třetina světové produkce kávy náleží Brazílii. Rok prvního dovozu kávového semene do Brazílie se uvádí rok 1727. Brazilské podnebí je velmi příznivé pro pěstování kávy a se svými třemi klimatickými pásmy rovníkové, subtropické a mírné vám nabízí velmi kvalitní kávu. K hlavním produkčním státům Brazílie patří Sao Paulo, Paraná, Minas Gerais, Espirito Santo, Rio de Janeiro, Bahia, Pernambuko.

Zpět do obchodu