Goppion Qualitá Linea Oro 1000g zrnková káva

"Zlatá kvalita" od zavedené italské značky Goppion. Celý proces zpracování kávy prochází pečlivým kontrolním procesem, který musí potvrdit, že káva splňuje odpovídající vizuální, aromatické i chuťové požadavky. 100% Arabica. 1000g balení.

Skladem
Kód: ARABICA70
Značka: GOPPION
630 Kč / ks
Kategorie: Goppion Caffe
Hmotnost: 1 kg

"Zlatá kvalita" od zavedené italské značky Goppion. Celý proces zpracování kávy prochází pečlivým kontrolním procesem, který musí potvrdit, že káva splňuje odpovídající vizuální, aromatické i chuťové požadavky. Výběr kávových zrn Arabica z Brazílie a Střední Ameriky. Plná nasládlá chuť a dlouhotrvající aroma s čokoládovým pozadím. 100% Arabica. 1000g balení.

 

O Goppion Caffé

Káva Goppion není produktem masové výroby, který najdete v supermarketech, ale je o tradičním poctivém přístupu a o ctění tradic pražení té nejlepší kávy. Odborníci v Goppion Caffé vybírají tu nejlepší kávu z plantáží po celém světě. Káva pochází z kávových plantáží ve Střední a Jižní Americe, z Jamajky, Etiopie a dalších zemí. Protože každá sklizeň kávy vyžaduje jinou teplotu a dobu pražení, praží Goppion Caffé každou kávu zvlášť a teprve po jejím upražení ji odborníci míchají do jednotlivých směsí. Doslova každé zrnko tak prochází několika fázemi kontroly a ochutnávání, aby byla zajištěna ta nejlepší kombinace chuti. Díky této poctivé práci si společnost Goppion vytvořila vlastní kávovou kulturu.

 

V roce 1859 se na hlavním náměstí malého městečka Lughignano zrodila silná láska ke kávě.
V roce 1859 Luigi Goppion jako mladík snil o cestách do vzdálených zemí, přestože se narodil v malém městečku Lughignano na břehu řeky Sile. Jednoho dne ho napadlo pražit kávu. Představoval si, jak se celé město probouzí do intenzivní vůně, která se line z pražené kávy. Otevřel si kavárnu na hlavním náměstí, kde byla také pošta a obchod s potravinami. V tomto malém obchůdku začal pražit kávu na železné pánvi nad ohněm. Netrvalo dlouho a toto místo se stalo srdcem města. V kavárně mu začal pomáhat jeho syn Pietro a o něco později i vnuci Angelo Giuseppe, Luigi, Giovanni, Olivo a Ottorino. Jejich vášeň pro kávu je vedla k tomu, aby našli tu nejkvalitnější kávu. V roce 1948 koupili kavárnu Torrefazione Trevigiana v Trevisu a přidali název "Fratelli Goppion". Ve stejné době Ottorino a Olivo odjeli do Venezuely, kde založili malou pražírnu a v Caracasu založili malou pražírnu CAFE San Antonio - Hermanos Goppion. Dnes je ve vedení společnosti již pátá generace rodiny Goppionů.

70 let kávy Goppion

Goppion Caffe

Historie kávy Goppion

Zpět do obchodu