Costa Rica La Pastora 100% Arabica 250g zrnková

Kostarická káva se pěstuje na Centrální planině nedaleko San José, hlavního města Kostariky v nadmořských výškách nad 1500 m.n.m. Takto pěstovaná káva má jemnou, hedvábnou a přitom bohatou, jemně kyselou chuť s robustním vzhledem.
Skladem
Kód: ARABICA38
140 Kč / ks
Kategorie: Káva ze Střední Ameriky
Hmotnost: 0.25 kg
Stupeň pražení: Střední
Costa Rica Tarazzu 100% Arabica zrnková káva
Novinka

Čerstvě pražená! Kostarická káva se pěstuje na Centrální planině nedaleko San José, hlavního města Kostariky. Produkována je pouze odrůda arabika v nadmořských výškách nad 1500 m.n.m. Vyšší poloha je spojena s mnohými problémy, ale jen díky ní lze vypěstovat kvalitní kávu, která se rozvíjí do opravdové chuťové plnosti. Pěstovaná káva má jemnou, hedvábnou a přitom bohatou, jemně kyselou chuť s robustním vzhledem.

 

Costa Rica

Na Kostariku byla káva dovezena roku 1779 z Kuby cestovatelem španělského původu Navarrem. Tato země možná i díky svému naturelu produkuje jednu z nejlepších káv na světě. Samotná káva typu arabika v různých varietách se pěstuje na Centrální planině nedaleko San José, které je hlavním městem země a současně i centrem obchodu s kávou. Většinu země obhospodařují drobní farmáři. Robustní vzhled a ostřejší nakyslost dávají této kávě punc jedné z nejlepších káv na světě.

Nejlepší odrůda kostarické kávy je pro svou bohatost a robustnost káva z oblasti Tarrazu. Pro svou vyváženost mezi nakyslostí a vzhledem se tento druh kávy dobře uplatňuje jako samostatná delikátní káva a jako skvělá příměs do slabších zrn v kávových směsích.

Zpět do obchodu