Guatemala Tres Maria SHG 100% Arabica 250g zrnková

Guatemalská káva se pěstuje z větší části na jihu země, kde vulkanické horské svahy Sierra Madre se svou úrodnou půdou nabízejí kávě ideální podmínky. Pražená káva rozvíjí své sladké, ovocné, a téměř vždy kořenité chuťové nuance. Plná a vyvážená chuť, lahodná vůně.
Skladem
Kód: ARABICA39
135 Kč / ks
Kategorie: Káva ze Střední Ameriky
Hmotnost: 0.25 kg
Stupeň pražení: Střední

Čerstvě pražená! Guatemalská káva se pěstuje z větší části na jihu země, kde vulkanické horské svahy Sierra Madre se svou úrodnou půdou nabízejí vybraným druhům kávy arabiky ideální podmínky. Káva pochází původně z bourbonského kávovníku a pěstuje se v různých nadmořských výškách, což přispívá k většímu a zajímavějšímu výběru kávových zrn. Silně pražená káva rozvíjí své sladké, ovocné, a téměř vždy kořenité chuťové nuance, někdy s kouřovým charakterem. Plná a vyvážená chuť, lahodná vůně, špičková kvalita.

 

Guatemala
Další ze zemí s velmi dobrou kvalitou káv (leží nedaleko Kostariky). Na výše položených planinách (od 300 do 2200 m) s vulkanickou půdou v různých klimatických pásmech (zejména tropické) se doslova nabízí zajímavý výběr kávových zrn. Nedaleko Guatemala City se pěstují zrna Antigua a Coban (ovocnější chuť). Tyto druhy káv pochází z původního bourbonského kávovníku a jsou sladší, plnější kořenité chuti.

Zpět do obchodu